"Najświeższe informacje o prawie i prawnikach"

Witaj na naszym blogu. Tu poznasz aktualności prawne oraz informacje o prawnikach z Bygdoszczy oraz okolic.

W dzisiejszych czasach sytuacje, w których ktoś uchyla się od zapłaty należnych nam pieniędzy nie należą niestety do rzadkości.

Wbrew pozorom nie dotyczą one wyłącznie osób prowadzących działalność gospodarczą, ale mogą również spotkać przysłowiowych Kowalskich i dotyczyć sytuacji znanych nam z codziennego życia np. brak wypłaty wynagrodzenia z tytułu zawartej umowy cywilnoprawnej. 
W podobnych przypadkach intuicja zwykle podpowiada nam, zresztą słusznie, że po wyczerpaniu wszelkich polubownych środków służących przekonaniu dłużnika do zapłaty należnej kwoty, należy udać się do sądu po sprawiedliwy wyrok. 
Niestety nawet mając w ręku prawomocny wyrok sądu nakazującego zapłatę należności, możemy mieć problemy z wyegzekwowaniem długu. Dłużnik może bowiem w dalszym ciągu uchylać się od swoich obowiązków. W podobnej sytuacji na ratunek przyjdzie nam kancelaria komornicza, której pracownicy dysponują odpowiednimi środkami pozwalającymi ściągnąć zasądzoną kwotę np. poprzez licytacje komornicze mienia dłużnika. 
Żeby jednak móc skorzystać z pomocy tej instytucji, musimy postarać się o nadanie tzw. klauzuli wykonalności wyrokowi sądu. Zwykle nie ma z tym problemu i odpowiedni sąd nada ją na wniosek zainteresowanego. Sama klauzula stanowi dla komornika potwierdzenie, że dług można egzekwować w drodze przymusu państwowego i jest dla niego niezbędna, aby mógł podjąć niezbędne czynności. 
Ze znalezieniem właściwej kancelarii też nie powinno być większego problemu, zwłaszcza w większych miastach. Wystarczy użyć wyszukiwarki internetowej i wpisać odpowiednie hasło np. komornik w Bydgoszczy. Teraz trzeba już tylko skontaktować się z wybraną kancelarią i dostarczyć wymagane dokumenty.
Źródło: http://www.komornikskora.pl

Zdjęcia naszego reportera

biznes