"Najświeższe informacje o prawie i prawnikach"

Witaj na naszym blogu. Tu poznasz aktualności prawne oraz informacje o prawnikach z Bygdoszczy oraz okolic.

W Polsce coraz częściej stykamy się ze zjawiskiem wylewania rzek.

Tym samym musimy mówić o ogromnych stratach w majątku ludności, gdyż zalewane są w ten sposób domy, pola i całe posesje, na których mieszkają ludzie. Oczywiście są pewne sposoby na to, aby ryzyko zalania danego obszaru znacznie zmniejszyć lub prawie całkowicie wyeliminować.

Między innymi takim sposobem jest wzmocnienie wałów rzeki i ich podniesienie. Trzeba od razu powiedzieć, że takie działania są bardzo pracochłonne i wymagają bardzo starannego przygotowania.

Wodne budownictwo

Wszakże takie działania można śmiało podpiąć pod budownictwo wodne, a te na pewno różni się znacznie od lądowego i rządzi się swoimi własnymi prawami. Jednym z elementów, które jak najbardziej sprawdzają się przy takim wzmocnieniu wałów rzeki są walce, kosze i materace gabionowe. Umieszczone w specjalnie wzmocnionej siatce kamienie zapobiegają osuwania się namokniętych wałów rzeki ich przerywania i z pewnością dają o wiele większą pewność i zabezpieczenie niż samo podniesienie wałów czy też układanie worków z piaskiem.

Te elementy często wykorzystywane w budownictwie drogowym jak najbardziej sprawdzają się także podczas umacniania rzecznych wałów. Jednocześnie też można zastosować same narzuty kamienne. Ogromne głazy z litej skały na pewno stanowią również spore zabezpieczenie przez ewentualnym podniesieniem poziomu rzeki i tym samym dają możliwość zapewnienia większego bezpieczeństwa na terenach zwyczajowo zalewowych. To bardzo ważny aspekt dbałości o te tereny.

Zdjęcia naszego reportera

biznes

produkcja

przemysł